Úvodná stránka Napíšte nám...
Designed and Coded by Ľubomír Grman © 2005-2021 - All Rights Reserved
Návštevnosť: 700650
Nedeľa, 1. augusta 2021   Aktualizované: 31. júla 2021

Zaujímavosti

Zaujímavosti


Migrácia úhorov

Odhalili tajomstvo migrácie úhorov

Biológom sa pomocou satelitných vysielačov podarilo zaznamenať údaje o časti trasy, ktorú absolvujú úhory za účelom rozmnožovania.... viac »


Ukradnutý kapor

Ukradol susedovi kapitálneho kapra

Muž z Hrkoviec (okres Levice) si v sobotu 26. apríla 2008 všimol, že u jeho suseda pláva v jazierku kapitálny približne 11 kilogramov vážiaci kapor rybničný. Neváhal, poškodil pletivo na záhrade rodinného domu a rybu z jazierka si odniesol. Vzápätí ju predal v obci... viac »


Austrálsky krokodíl

Austrálsky krokodíl

V cele policajného komisariátu severoaustrálskeho mestečka Nhulunbay strávil noc 2,4 metra dlhý krokodíl, ktorý predstavoval vážne nebezpečenstvo pre miestnych rybárov. Príslušníci bezpečnostných síl nemali inú možnosť ako "posadiť" statné za mreže, pretože... viac »


Podmorské káble

Podmorské káble

Zdá sa, že farebné kovy sú lukratívnou druhotnou surovinou "zberačov" všade vo svete. Vo Vietname ani morské dno nie je dostatočnou garanciou bezpečnosti káblov. Problém vznikol, keď vláda južnej provincie Ba Ria Vung Tau vydala povolenie pre vojsko... viac »


Prehistorický žralok

Prehistorický žralok

V Japonsku objavili zriedkavo videný druh žraloka, ktorý žije v hĺbke 600 a viac metrov pod hladinou. Primitívny žralok bol chytený a odfotený v japonskom morskom parku Awashima južne od Tokia na základe telefonátu rybára. Ten tvrdil, že videl zvláštne vyzerajúce... viac »


Sumec a lopta

Sumec a lopta

Miestny obyvateľ sa pozerá po okolí, keď si zrazu všimol ako na rybníku poskakuje lopta, ale nejako zvláštne. Preto sa išiel nato pozrieť zblízka. Bol to sumec a zjavne sa snažil prehltnúť detskú loptu, ktorá mu však uviazla v papuli. Úplne vyčerpaný sumec sa pokúšal... viac »


nahorPosledná zmena: 3. januára 2018